• آموزش، مشاوره و نرم افزار

    شرکت ويرا جهان سيستم ارائه دهنده خدمات آموزش، مشاوره و نرم افزارهای مديريت خدمات فناوری اطلاعات

  • دوره های بین المللی مدیریت IT

    برگزاری دوره های بین المللی ITIL V3, COBIT 5, Prince 2, TOGAF 9.1 با امکان مدارک بین المللی

  • تامین و پیاده سازی ابزارهای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات

    تاميين، سفارشی سازی و پياده سازی نرم افزارهای مديريت خدمات فناوری اطلاعات، Manage Engine فارسی، ابزارهای برتر ITSM در دنيا

ابزارهای manage engine

ارائه نرم افزارهای فارسی سازی شده ITIL، نظیر Manage Engine Service Desk Plus و Microsoft Service Manager

ادامه مطلب

بومی سازی و پیاده سازی ITIL

ارائه خدمات مشاوره در طراحی پیاده سازی و بازمهندسی فرآیندهای بر اساس ITIL، COBIT، ISO27001

ادامه مطلب

 

آموزش ITIL,COBIT,TOGAF

اولین ارائه دهنده دوره های آموزشی بین المللی ITIL، COBIT، Enterprise Architechture، ISMS 

ادامه مطلب

بکارگیری نرم افزار ITSM توسط سرویس خبری اتریش برای نظارت بر فرستنده ها در سراسر کشور

سرویس خبری اتریش (ORS) نرم افزار مدیریت خدمات IT را به منظور متمرکز سازی کلیه اطلاعات مورد نیاز جهت مانیتورینگ و مدیریت شبکه ملی ایستگاههای فرستنده خود در حدوده 450 نقطه از کشور را بکار گرفته است. در حال حاضر ORS حدود 80000 رکورد اطلاعاتی را در بانک اطلاعاتی مدیریت پیکربندی(CMDB) و پایگاه داده خبری خود مدیریت می کند. 

نوربرت گریل، مدیر عامل ORS اظهار داشته که ORS مسئول تقریبا تمام ارائه کنندگان برنامه رادیو و تلویزیون  و همچنین تلویزیون دیجیتال در اتریش می باشد. راه اندازی نرم افزار ITSM در یکسال انجام و از اواسط سال 2012 عملیاتی شده است.

بکارگیری نرم افزار مدیریت خدمات IT منجر به متمرکزسازی و بهبود ارائه، کیفیت و مستندسازی اطلاعات شرکت شده است. در ابزار ITSM پلتفرم مرکزی برای نگاشت اطلاعات محل با زیر ساخت فنی شده است. در مواقعی که انتقال اطلاعات از یک ایستگاه فرستنده دچار قطعی می شود، این واقعه در سیستم ثبت می گردد. فعالیت تیم پشتیبانی روی فرستنده با استفاده از این نرم افزار انجام می شود. 

مدیریت سایت ها با استفاده از بانک اطلاعاتی مدیریت پیکربندی (CMDB)

در حال حاضر، ORS نزدیک به 11000 قلم پیکربندی(CI) فعال در بانک اطلاعاتی مدیریت پیکربندی خود (CMDB) دارد. تمام زیرساخت فنی ORS، شامل تجهیزات فنی، برنامه های رادیو و تلویزیون، همچنین سیگنال های انتقال برنامه در CMDB نمایش داده شده است. 

CMDB نقشه ارتباطات کلیه مولفه های زیرساخت را نمایش می دهد

در بانک اطلاعاتی مدیریت پیکربندی کلیه اقلام پیکربندی به صورت گرافیکی به همراه روابط  آنها با یکدیگر نمایش داده شده است. در این نرم افزار کلیه ارتباطات و وابستگی ها برای یک ایستگاه فرستنده با استفاده از نرم افزارهای تحت وب Google satellite و Open Street Map به صورت گرافیکی نشان داده می شود. در این نقشه وضعیت موجود تمام شبکه نمایش داده شده و برای برنامه ریزی توسعه شبکه از آن استفاده می شود. کارشناسان از نرم افزار برای نمایش محل ایستگاه فرستنده به منظور برنامه ریزی استفاده می نمایند. تیم مدیریت ors از نقشه ها برای بررسی سریع شبکه انتقال استفاده می نماید و در صورت نیاز دسترسی به اطلاعات بیشتر جهت انجام بررسی های تفضیلی خواهند داشت.

مدیریت واقعه و تغییر

نرم افزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات برای شناسایی خطاهای برنامه ها و ایستگاههای فرستنده استفاده می شود. همزمان از قابلیت تحلیل اثرات وقایع که به طور اختصاصی برای ORS ایجاد شده استفاده می گردد. این موضوع امکان شناسایی اثر وقایع در کل کشور، تست سناریوهای جایگزین را فراهم می سازد. تحلیل اثرات وقایع، از اطلاعات جمع آوری شده در CMDB در خصوص برنامه های رادیو و تلویزیون و همچنین وابستگی های آنها استفاده می کند.

ماژول داینامیک مدیریت ایمیل، از طریق تحلیل اثرات، سایت ها و نقاطی که خطا اتفاق افتاده و همچنین سایت های زیر مجموعه آنها را تعیین کرده و اطلاع رسانی و هشدارها به صورت اتوماتیک در مواقع لزوم ارسال می شود.

مدیریت تغییر برای برنامه ریری و مستند سازی پشتیبانی و مونتاژ ایستگاههای فرستنده استفاده می شود. فرایند تایید چند مرحله ای نرم افزار ITSM به انطباق با ضوابط موجود کمک می نماید. 

ITIL سرعت پروژه را افزایش داده است

 تیم ORS پروژه بزرگ و پیچیده ای را در تنها ظرف یکسال به طور موفق پیاده سازی کرده است. پیاده سازی موفق در بازه زمانی فشرده بواسطه بکارگیری چارچوب ITIL ممکن شده که ORS به عنوان یک اثر مثبت آنرا تجربه نموده است .